Судовий наказ, нові підстави для вчинення зловживань.

PDF Печать E-mail
Автор: Administrator,  05.11.2010   

Законом України «Про судоустрій» ініційовані зміни в Цивільно-процесуальному кодексі, які зайво лібералізували процедуру спрощеного стягнення боргів, що може призвести до численних зловживань з боку суддів та державної виконавчої служби.

Мова йде про зміни у другому розділі Цивільного процесуального кодексу України, який регулює порядок спрощеного (не в позовному порядку) вирішення питання про стягнення боргів.

 

А саме в статті 96 ЦПК з'явилося кілька нових пунктів, які дозволяють суду видати так званий судовий наказ у тому випадку, якщо, наприклад, заявлено вимогу про стягнення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг,послуг телебачення і радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних,нарахованих заявником на суму заборгованості.

А якщо взяти до уваги Механізм отримання судового наказу, то він є дуже простим:

- необхідно звернутися до місцевого суду за місцезнаходженням (проживання) боржника. (На розгляд питання дається три дні, без судового засідання і виклику сторін.

- Потім копія судового наказу направляється боржникові рекомендованим листом. Навіть якщо його не було за цією адресою, днем отримання копії наказу є дата на позначці пошти про відсутність боржника за цією адресою або дата, зазначена в поштовому повідомленні про вручення або відмову на отримання ».

Від цих дат у боржника є 10 днів на те, щоб подати до суду заяву про скасування зазначеного наказу.

Якщо боржник не подав до суду заяву про скасування зазначеного наказу протягом вищезазначеного строку, то судовий наказ вступає в законну силу і суд видає його стягувачу для пред'явлення до виконання. Що це означає?А це означає, що з ним можна йти в Державну виконавчу службу зі всіма негативними для боржника наслідками. Оскаржити ж вказаний документ вже дуже малоймовірно.

Тому на думку фахівців нашої компанії, такий надмірно спрощений порядок вирішення питання про примусове стягнення боргів відкриває широкі можливості для зловживань, які можуть стати підставою для численних зловживань і порушень прав громадян.

З огляду на низьку правову освіченість наших громадян і невисокий рівень захисту їхніх прав з боку правоохоронних органів, ціною таких змін можуть стати долі сотень людей, у яких відберуть і квартири, і кошти для існування.

 

Обновлено ( 11.02.2011 10:29 )
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить