Споживчі кредити

На них розповсюджується також і дія

Закону України «Про захист прав споживачів»

 

Що потрібно знати споживачу?

При наявності кредиту і неможливості повернути гроші боржнику не обов’язково погоджуватися на пропозицію позивача – кредитора на продаж квартири, авто чи іншого майна, аби розрахуватись з банком.

В житті дуже часто виникають ситуації, коли боржник дізнається що його майно продають.

В таких ситуаціях відвоювати своє майно надзвичайно важко але можливо.

Банк подає позов до суду про звернення стягнення на квартиру та її продаж, але не потрібно відчаюватися і погоджуватися під час переговорів із банком або в суді з вимогами банків.

 

Якщо у квартирі живуть малі діти і альтернативного житла немає, то продавати Ваше житло не мають права.

Якщо ця вимога не виконана, Вам  необхідно обов’язково, наголошую, обов’язково звертатися до суду з позовною заявою. Якщо суд опередив Вас, звертатися із зустрічним позовом.

Коли ж боржник може повернути кредит і її заставне майно хочуть продати, то варіантів порятунку застави від продажу є декілька:

1. Обов‘язково зверніться до банку із письмовою претензією. Замість слова «Заява» пишіть «Претензія». Обов‘язково у двох примірниках. На другому (Вашому) примірнику у канцелярії повинні зробити відмітку про отримання претензії. В разі відмови, направляєте претензію цінним листом з повідомленням про її вручення і описом, у яком пишете, що це претензія до банку і коротенький її зміст. Конверти, листи обов’язково зберігати. Вони зможуть знадобитися як доказ під час розгляду справи у суді.

Таким чином ви зможете заперечити безспірність договірних відносин, яку банк буде обов'язково використовувати на свою користь в суді в майбутньому. Це не остаточний вихід, але початок правильного захисту майна, на яке претендує банк.

2. Якщо ж справа боржника про продаж його заставного майна та стягнення боргу вже перебуває у суді, то слід захищатися під час судових засідань і зазначені вище документи стануть Вам у пригоді. Але без кваліфікованої допомоги юриста Вам не обійтися.

ПРИМІТКА:

Головна помилка боржника в тому, що він сам йде у суд та погоджується на ті умови, які нав’язує йому банк, вішаючи собі на плечі борговий тягар.

Як правило, боржник програє, погоджуючись віддавати всю суму кредиту, пеню, відсотки тощо, незважаючи на те, що законодавець встановив певні межі відповідальності для боржників і потрібно лише застосувати необхідні норми під час слухання справи.

Ви також повинні знати і те, що банк, не звертаючись до суду, може звернутися до нотаріуса щоб той здійснив виконавчий напис.

Виконавчий напис нотаріуса діє як виконавчий документ для працівників державної виконавчої служби, яка є структурним підрозділом певного управління юстиції. Державний виконавець, на підставі виконавчого напису нотаріуса проводить звернення стягнення на майно.

Таким чином банк намагається в дуже короткий термін вирішити спір без судової тяганини. Судова тяганина може продовжуватися місяцями, роками.

Вчинення таких написів передбачено законом та кредитними договорами. Його вчинення можливе при безспірності відносин між банком та позичальником, і коли позичальник починає оскаржувати безспірність виконавчого напису та спорити стосовно банківських розрахунків - справу боржника можна врятувати.

Не потрібно втрачати надію та погоджуваться з пропозицією банку або державної виконавчої служби на продаж майна.

Виконавчий напис так само як і судове рішення виконуються тільки державною виконавчою службою.Іншим службам таке право законом не надано.

Різниця між судовим рішенням і виконавчим написом у тому, що виконавчий напис

може зробити нотаріус по документах банку дуже швидко, протягом декількох хвилин. Виконавчий напис приєднується до іпотечного договору і нотаріус пропонує звернути стягнення на майно. На підставі цього, без суду можливо продати дуже швидко заставне майно.

Це дуже невигідно боржнику, а тому йому терміново потрібно звернувшись до хорошого юриста чи адвоката.

Боржник може дізнатися про те, що його житло продають лише тоді, коли з державної виконавчої служби надійде вимога.

Багато боржників переховується, знаходиться на заробітках, проживає за іншою адресою, знаходиться у відпустці з виїздом, на тривалому стаціонарному лікуванні і тому інше, а тому і не знає про виконачий напис нотаріуса.

Щоб не було ніяких недоречностей, тому від контактів із банком не потрібно ухилятися але потрібно консультуватися по цих питаннях із своїм юристом. Консультація коштує набагато менше, чим ті ситуації, у які може попасти боржник.

Виходом із даної ситуації буде те, що через суд буде скасовано  виконавчий напис. Але це буде відстрочкою на певний час.

Потрібно у зазначені законодавством термін написати повну заяву до суду про скасування виконавчого напису, знайшовши підстави для цього.

Виконавчий напис повинен виноситися у тому випадку, коли є безспірність вимог, тобто коли боржник визнає (погоджується) перед банком з усіма своїми боргами.

Моя Вам порада - ніколи не погоджуватися підписувати у банку любий папір, не погодивши це питання із юристом або адвокатом.

Щоб виграти час Вам необхідно написати заяву у банк щоб провели, з обов’язковою Вашою участю, звірку по сплаті кредиту.  Вказати у які дні Ви зможете бути присутнім. У заяві також вкажіть щоб Вам дали письмову відповідь-погодження про проведення такої звірки. Вона повинна бути оформлена Актом звірки.

Заяву писати у двох примірниках, зареєструвати у канцелярії банку і щоб зробили відмітку на другому примірнику, який повинен бути у боржника. Оригінал нікому не віддавати. При відмові працівників банку прийняти  заяву, відправити її цінним листом з описом і повідомленням. Опис, з відміткою банку, повідомлення, квитанцію про оплату і квитанцію про комісійний збір, конверти зберігати. Вони можуть знадобитися у майбутньому.

Позовна заява до суду повинна бути подана своєчасно у встановлені законодавством строки.

Потрібно пам’ятати, що у законодавстві застосовуються строки подачі заяв, строки позовної давності та інші строки, а вони бувають різними.

При написанні позовної заяви до суду необхідно підняти клопотання (окремим документом) про призупинення виконавчого провадження до моменту вирішення справи по виконавчому напису в суді. Про зупинення виконавчого провадження потрібно писати і в позовній заяві.

Підставою виникнення спору можуть бути:

- невідповідність суми кредиту;

- вартість майна;

- визнання договору недійсним;

- зменшення подвійної суми;

- про зупинення нарахування процентів та інших моментах кредиту.

Якщо у кредитному договорі записані надто великі штрафи, які не співвідносяться із збитками банку,  тому досить пристойну суму можна відбити.

Щоб забезпечити вимоги банку, і коштів від реалізації квартири буде недостатньо, що покрити всі борги, крім квартири може бути накладено арешт і на інше рухоме та нерухоме майно, не обов’язково те, що знаходиться у заставі, майно.

Якщо позов до суду не пройде, то подаються другий, третій тощо. Підстав для цього багато. Кредитні договори укладено з помилками.

І пам’ятайте: «Краще з юристом ходити по судах, чим вішати на себе фінансову  кабалу, яку Ви і Ваші потомки будете віддавати роками».

Якщо Ви не маєте коштів розрахуватися із боргами, а банк, через нотаріуса, державну виконавчу службу або суд намагається забрати Ваше майно, тоді Вам вигідне затягнення справи. Це краще, чим залишитися без майна та з боргами.

Судова тяганина може тривати роками. Суд розглядатиме справу, поки не дійде істини. Це вигідно Вам, а не банку.

Рішенням суду борг фіксується і на нього ніяких нарахувань уже не буде. І тільки суд може примусити банк припинити нарахування відсотків.

А якщо суму боргу не збільшується, то це вигідно  і Вам і тим, хто за Вас поручився, тоді борг не стягується. А якщо і ще судові засідання затягуються і рішення по справі не прийняте, тоді і заставне майно не чіпають. За цей час багато що може змінитися.

Банк має право звернутися до суду тільки тоді, якщо боржник злісно ухиляється від сплати кредиту, від контактів з ним.

Вам надсилається претензія. Повторюю, претензія, а не лист чи попередження. І якщо Ви, належним чином попереджені, ніяк не відреагуєте, а вже потім банк може звернутися до суду з позовною заявою з вимогою сплатити борг.

Є багато випадків, коли банки не дотримуються цих вимог і суди відмовляють у їх позовах.

При наявності декількох сторін по договору, комусь претензію банк належним чином не надіслав, не вручив і т. д., це і є підставою відмовити банку у позові проти заставодержателя.

Юристи можуть знайти багато інших порушень з боку банку і захистити належним чином свого клієнта у суді, а тому у кожній ситуації необхідно вивчати договори, переписку та інше і якщо буде встановлено, що банк чітко не дотримується кожної норми договору, чинного законодавства і це є підставою ставити питання про невиконання банком умов договору.

Договірні зобов’язання, якщо вони справедливі і відповідають чинному законодавству України, потрібно виконувати і тут не має ніякого сумніву. У багатьох випадках сторони знаходять порозуміння, але буває і навпаки і тоді боржнику, поки не пізно, пряма дорога за правовою допомогою.

Для того, щоб захистити свої права і по цих та інших питаннях отримати більш детальну інформацію, Ви зможете  звернутися до наших юристів.

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить